o nás

HOLFLOR - VZNIK TRADICE    SOUČASNÝ VÝVOJ FIRMY    NÁŠ TÝM

 

HOLFLOR… VZNIK TRADICE, ANEB JAK TO VŠECHNO ZAČALO

 

Historie rodinného podniku sahá do roku 1947, kdy zakladatel rodinné tradice Adolf Holeček založil své první zahradnictví v obci Strašov u Přelouče. Zanedlouho bylo zahradnictví Holečkovým zabaveno komunisty, což jeho zakladatel špatně nesl…ovšem v práci ve „svém“ zahradnictví pokračoval jako tzv. správce a po revoluci pokračovali v rodinném podnikání syn Pavel Holeček a jeho manželka Ilona. Na ně navázal v roce 1999 vlastním podnikáním jejich syn Patrik Holeček. Za svoje "knowhow" Patrik Holeček vděčí studiu na ekonomické škole a své rodině, která ho zasvětila do tajů zahradnického oboru.

Když mi bylo asi šest let, řekl mi můj děda Adolf Holeček: “Ty budeš jednou zahradník, jako jsem já a tvůj táta Pavel.” … Tak jsem už nad tím nepřemýšlel. Bylo to rozhodnuté a jsem moc rád. Jsem třetí generace a budujeme tradici.

Odbornou praxi pak Patrik Holeček sám načerpal v zahradnictví ve Westlandu u Rotterdamu, kde se věnoval obchodu s mladými rostlinami.  Po návratu do Čech začal plně uplatňovat své nabyté zkušenosti při budování svého vlastního velkoobchodu. Patrik Holeček vybudoval velkoobchod hrnkových rostlin, který je dnes jedním z největších velkoobchodů s květinami v České republice.

Květiny jsou pro naši rodinu životem. Naše rodinná firma a vůbec celá rodina se točí kolem květin.

patrik holeček

SOUČASNÝ VÝVOJ FIRMY

Každý den prodáváme květiny s cílem rozdávat lidem trochu štěstí, vykouzlit v srdci každého radost… Je to jen okamžik, ale právě pro tuto nádhernou chvilku my chodíme do práce. Pro moment, když se krása stává radostí...

Velkoobchod Holflor czech s.r.o.:

 

Velkoobchod Holflor czech s.r.o. se zabývá nákupem a prodejem hrnkových rostlin.
Ještě donedávna navštěvoval Patrik Holeček každý týden burzu květin v holandském Alsmeeru, kde má výhradní právo nákupu. V současné době jezdí Patrik Holeček osobně do Holandska na nákup zboží zpravidla jednou až dvakrát měsíčně. Zboží nakoupené od pěstitelů v Holandsku je dodáváno 2x týdně do našeho velkoobchodu ve Strašově. Z tohoto místa je expedováno přímo k zákazníkům téměř po celé České republice.

 

 


Zahradnictví Holflor ve Strašově
Firma Holflor navázala na rodinnou tradici v rodné vesnici Strašov, kde jsou v současné době vybudované moderní skleníky s vyspělými technologiemi pro pěstování květin o rozloze 2000 m2. Skleníky byly budovány postupně od roku 1997 do současnosti.

Vzhledem k tomu, že jsme zahradnická firma, produkujeme také vlastní výpěstky hrnkových rostlin. Specializujeme se na polohotové a hotové sazenice balkónových rostlin, jako jsou pelargónie a petúnie. V našem sortimentu naleznete také bacopy, bidens, torenie a mnoho dalších rostlinných druhů. Naší chloubou jsou i cyklameny, primule a vánoční hvězdy. Do vlastní produkce zařazujeme chryzantémy, a to řízenou skleníkovou kulturu a polní produkci. Důležitá je i naše úzká spolupráce s německými šlechtiteli a zahradníky, kteří nás každoročně zásobují kvalitním materiálem. Ten nám slouží k dalšímu množení, nebo k přímému dopěstování. Pro velký zájem nabízíme mladé rostlinky i ostatním zahradníkům.

 

Holflor Studio 1

 

Holflor studio 1 je moderní koncept květinového a zahradního centra, který funguje již od března 2014 a naleznete ho v Pardubicích v areálu obchodního centra Trnová (vedle Albert hypermarketu).

​V současné době nabízí designově pojatý showroom prodejny široký výběr z nejkvalitnějších řezaných květin na trhu, pokojové a venkovní rostliny, originální květinové aranže, květináče a vázy, luxusní floristické a designové doplňky, výběrové hrnkové rostliny a floristické dekorace pro interiér či exteriér.  Stejně jako se mění designové trendy, mění se showroom našeho studia – od jarních kolekcí až po zimní.

 

 

studio1

Každý milovník květin, rostlin a krásných věcí si u nás v Holflor Studiu 1 přijde na své.

 

Nabízíme prvotřídní zboží za rozumné ceny. Dbáme na to, aby každý zákazník dostal za svoje peníze tu nejlepší kvalitu a naším cílem je, aby se nám spokojení zákazníci vraceli.
Naše firma je mimo jiné také výhradním distributorem designových doplňků holandské značek Riviéra Maison, či PTMD.

My jsme krása...My jsme radost...My jsme květiny...My jsme HOLFLOR...

U nás v Holflor Studiu 1 razíme heslo "květiny dostupné pro všechny, květiny do každé domácnosti" a nabízíme prvotřídní zboží za rozumné ceny. Dbáme na to, aby každý zákazník dostal za svoje peníze tu nejlepší kvalitu a naším cílem je, aby se nám spokojení zákazníci vraceli. Pro to děláme maximum, aby každý odcházel z Holflor Studia 1 spokojený a s příjemným pocitem hezkého okamžiku dne.

V Holflor Studiu 1 nabízíme inspiraci, radost, atmosféru  a poctivou práci....

Květinářství

Firma Holflor provozuje v současné době květinářství v OC Futurum v Hradci Králové, v Pardubicích v ul. 17. listopadu a v Přelouči.

 

NÁŠ TÝM

 

Patrik Holeček:

V oboru zahradnictví a floristiky se pohybuji od dětství…Když mi bylo asi šest let, řekl mi můj děda Adolf Holeček:

“Ty budeš jednou zahradník, jako jsem já a tvůj táta Pavel.” …

Firmu buduji už 15 let a za tu dobu jsem načerpal spoustu cenných zkušeností, udělal mnoho chyb, ze kterých jsem se však poučil a především jsem potkal mnoho skvělých lidí z oboru, od kterých jsem se učil a navštívil mnoho míst, které mě inspirovaly. Inspiraci čerpám především v Holandsku, v zemi květin, kam každý měsíc jezdím a nakupuji tam květiny.

Den bez květin je pro mě ztracený den…květiny jsou můj život…

 


Elis Křemenáková:

Provozní manažerka Holflor Studia 1


Míša Hornová:

Vedoucí kavárny Caffé Amsterdam v Holflor Studiu 1

 

Floristky v Holflor Studio 1 v Pardubicích:

Lucie Radičová

Nikol Košťálová

Alex Borůvková

Andrea Slavíková

Káťa Páslerová

Pavlínka Fikejsová

 

náš tým

Petr Moravec:
Vedoucí velkoobchodu Holflor czech s.r.o.